O mnie / About me

Mam na imię Kinga, moje drugie imię Eunika . Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez dobrej ciepłej kawy z mlekiem, ramion mojego chłopaka.  Uwielbiam fotografię, pędzić za modą, uwielbiam pastelowe kolory oraz skandynawskie dodatki do domu .  Na co dzień z mojej twarzy nie schodzi uśmiech, a do każdej sytuacji podchodzę z dystansem, lecz jak coś mnie wciągnie to angażuję się cała. Doceniam dobry kontakt z ludźmi, takimi którzy mają własne zdanie. Trudno się opisać w kilku słowach, dlatego zapraszam do przeczytania moich postów a na pewno poznacie mnie bliżej . 

Ang: My name is Kinga Eunika. I can’t even imagine my life without coffee and my boyfriend’s arms. I love photography, new fashions trends, pastel colours and Scandinavian Accessories in my house. I keep smile everyday, if I am interested in something I am able to do it on 100 % . I try to have good relationships with pople who- Just like me, have their own opinion. 
It is hard to tell you everything in few words, so the best way to meet me is read my blog.

My style :
I like to feel that am well dressed. I want to be on the top because I love fashion. My style is a complement of me. I want to feel in my clothes very special. I am always trying to make my style very specific. It is important to me to feel comfortably, stylish and elegant. I like classic blouses, pastel colours. I love big and colorful shawles. I also love to wear jewelery - necklases i bracelects, bags and hihg heels but it is not comfortably. I need clothes universal that I could wear every day- for shopping or for a walk. I prefer to have less but have to be sure that my clothes are corresponding with my style and my esthetic and my lifestyle.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka